FeEL EWoS

 

 

 

 

Italy United Kingdom.svg Croatia.svg Iceland.svg Portugal.svg Spain.svg Turkey.svg

 

 

Magazinler ve makaleler egzersizin bazı hastalıklarda risk faktörlerini azaltmaya yardımcı olduğunu ve genel hayat kalitesini arttırdığını rapor etmektedir. Fakat, Avrupa nüfusunun alarm verecek derecede hem yetişkinler hem de çocuklardan oluşan önemli bir bölümünün hiç fiziksel aktivite yapmadığı görülmektedir.

Önerilen bu fikir 6 partner Avrupa ülkesi (İtalya, Portekiz, Türkiye, İzlanda, Hırvatistan ve İspanya) tarafından çok sevildi. Tüm partner organizasyonlar projenin son aşaması olan Avrupa Spor Haftası (EWoS), Aileler Avrupa Spor Haftasında (FeEL EWoS) etkinliklerini düzenlemek için aktif olarak çalıştılar. Projenin adı ve kısaltması proje fikrini çok güzel özetlemektedir. Avrupalı Aileler Spor Haftasını (EWoS) “yaşamalı” ve “hissetmeli”. Avrupa spor Haftası fiziksel aktivitenin önemini vurgulamak için yaşayarak, deneyimleyerek bir kutlama, fiziksel aktivitelere katılırken diğer insanlarla birlikte olma ve spor haftasından sonra da bunu içselleştirme ve fiziksel aktivite alışkanlığını devam ettirmeyi amaçlamaktadır.

Projenin bel kemiğini 6-14 yaşlarında çocukların katıldığı kar amacı gütmeyen Avrupa spor yarışmaları oluşturmaktadır, bu yarışmalar proje ortağı olan 6 ayrı ülkede (İtalya, Portekiz, Türkiye, İzlanda, Hırvatistan ve İspanya) eş zamanlı olarak düzenlenecektir. Proje esnasında 12 bin çocuk Avrupa Spor Haftası amacına uygun materyallerden oluşan seminerlere katılacak ve çok çeşitli spor aktivitelerine uygulayıcı olarak katılacaktır. Hafta sonu gerçekleştirilecek “Aileler spor ve rekreasyon festivaline” aileler katılacaktır ve en az 24 bin kişinin katılması hedeflenmektedir. 180 gönüllü ve Spor Elçilerinin görev alması planlanan aktivitelerin gerçekleşmesini sağlayacak, sağlıklı ve kaliteli yaşamın temelinde egzersizin olması gerektiği vurgunusun yaygınlaşmasını sağlayacaktır.Please, “feel” EWoS, get inspired to be active and contribute to making the whole world more active.

read more...

Project Partners

 

 

Aggiungi commento


Codice di sicurezza
Aggiorna